Get Adobe Flash player

Miasteczko Westernowe otwarte !!!

15 czerwca w samo południe otwarte zostało Miasteczko Westernowe Twinpigs czyli kraina kowbojów i Indian przy ulicy Katowickiej w Żorach.

Otwarcia dokonali Prezydent Miasta Waldemar Socha, Prezes Spółki Nowe Miasto Krystian Stępień oraz Prezes Spółki Miasteczko Twinpigs Rafał Kolasa.
W uroczystości wzięli udział także m.in. Wiceminister Rozwoju Regionalnego Adam Zdziebło, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Małgorzata Staś, radni Rady Miasta w Żorach oraz wielu innych znamienitych gości. Obiekt poświęcił proboszcz Stanisław Gańcorz z parafii św. Filipa i Jakuba w Żorach, a księża wikarzy odśpiewali modlitwę w stylu country.
Otwarcie uatrakcyjniły pokazy kaskaderów, zainscenizowano m.in. napad na bank, pojedynki rewolwerowców oraz wymierzanie bandytom sprawiedliwości przez szeryfa. Było także strzelanie z łuku, płukanie złota, nauka kankana oraz koncert zespoły Whisky River.
Żorski Dziki Zachód na powierzchni blisko 4 ha przy drodze krajowej nr 81 Katowice-Wisła spółka Nowe Miasto zbudowała w półtora roku kosztem 19,25 mln zł netto, z czego 35% to dotacja z funduszy unijnych w ramach RPO WSL 2007-2013, zaś pozostałe 65% (ponad 12,5 mln zł). to środki Spółki Nowe Miasto pochodzące z wieloletniego kredytu inwestycyjnego.
Miasteczkiem Westernowym zarządza w imieniu Spółki Nowe Miasto dzierżawca - Spółka Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o.
Od poniedziałku do czwartku Miasteczko Westernowe jest czynne od 10.00 do 20.00 zaś od piątku do niedzieli od 10.00 do 22.00. 
Wszystkie atrakcje Miasteczka Westernowego, cennik oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej www.twinpigs.eu.
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z otwarcia Miasteczka Westernowego.

Zdjęcia dodatkowe
Nowe Miasto Sp. z o. o.
ul Katowicka 24
44-240 Żory

telefon: 32 41-60-950
e-mail: biuro@nowemiasto.zory.pl
partner
Miasteczko Twinpigs
Fundusze Europejskie
Copyright 2010 Nowe Miasto Sp. z o.o.
projekt i wykonanie: euforiastudio

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij